29 kwietnia grupa dzieci 6-letnich oraz młodszych, chętnych 5-latków przedstawiły część artystyczną z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Ten dzień był dla całej naszej społeczności przedszkolnej bardzo uroczysty i podniosły. Swoją obecnością zaszczycili nas wicedyrektor ZSP w Nowej Brzeźnicy – Pani Iwona Wawrowicz oraz sekretarz Gminy w Nowej Brzeźnicy – Pan Jarosław Wojtczak.
Młodsi wychowankowie oraz nasi goście, nauczycielki grup, pracownicy przedszkola wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej: „Trzeci Maja – ważna data”; ,,Biało czerwona flaga”; „My jesteśmy Polakami”, a na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali „Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego”.
Pierwsze dni maja – Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja – to dla nas coś więcej, niż tylko święta. To emocje, wspomnienia i budowanie tożsamości już od najmłodszych lat. Tradycyjnie maj przywitaliśmy wyjątkowo. Było bardzo radośnie, wzruszająco i prawdziwie… Takie chwile zostają w sercu na długo, bo patriotyzmu nie uczymy się z kartki kalendarza. Wychodzimy poza schematy. Pokazujemy dzieciom Polskę przez przeżywanie, radość, muzykę i wspólne chwile.
Serdecznie dziękujemy naszym małym artystom, a także za gromkie brawa i za wspólne świętowanie tego pięknego czasu.