22 maja przedszkolaki z Dubidz pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Agroskałka w Przybynowie. Wycieczka była wspaniałą okazją do kształtowania umiejętności bezpiecznego i kulturalnego wycieczkowania. Głównym celem było poznanie pracy rolnika oraz dnia z życia wiejskiej zagrody, w tym zwierząt gospodarskich. Warsztaty edukacyjne „Skąd się bierze mleko?” dałÿ dzieciom odpowiedź na to pytanie. Dzieci miały też możliwość dojenia krowy. Same w kierzonkach robiły masło, które później było zjedzone na smacznym chlebie. Z ciekawością zwiedzały Skansen Wsi Jurajskiej, a także oglądały zwierzęta mniej i bardziej im znane w mini ZOO. Na koniec tego dnia pełnego wrażeń dzieci z apetytem zjadały kiełbaski z grilla, a na deser ogromną watę cukrową. Dla wielu dzieci była to pierwsza wycieczka autokarowa. Dzieci były bardzo zadowolone. Wycieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
